Internet - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 23.11.2017


Katalog stron


"Jestem mobilny...nie jestem bezpieczny"
data: 25.11.2011 / Kaspersky Lab Polska sp. z o.o.

Kaspersky Lab Polska publikuje nowy artykuł "Jestem mobilny...nie jestem bezpieczny" autorstwa Macieja Ziarka, analityka zagrożeń z firmy. Tekst poświęcony jest zagrożeniom mobilnym, łącznie ze szkodliwymi programami infekującymi telefony.

Na rynku telefonów komórkowych pojawia się coraz więcej kuszących promocji. Smartfon za złotówkę, tablet przy podpisaniu umowy czy też możliwość wymiany telefonu na nowy po roku – wszystko to przyciąga klientów. Nowoczesne urządzenia mobilne są zaawansowane technicznie i pozwalają niemal na wszystko, co standardowo robimy na komputerach. Sprawdzanie poczty, wysyłanie i pobieranie plików, oglądanie filmów, korzystanie z serwisów społecznościowych - wszystko dosłownie w zasięgu ręki. Pozostaje jednak pytanie, jak na tle funkcjonalności ma się bezpieczeństwo? Posiadacze mobilnych urządzeń często nie zdają sobie sprawy z pułapek, jakie przygotowali na nich cyberprzestępcy.

Trojany, wirusy oraz programy szpiegujące były do niedawna kojarzone z komputerami, na pokładzie których znajdowały się tradycyjne systemy operacyjne. Wraz ze wzrostem popularności smartfonów i tabletów, autorzy złośliwych aplikacji obrali sobie za cel także platformy mobilne. Rynek ten okazuje się być dla przestępców źródłem dużych dochodów. Odpowiednio przygotowane aplikacje mogą wykradać dane, łączyć się z numerami o podwyższonej opłacie czy wysyłać SMS-y na numery premium. Takie zagrożenia mogą budzić obawy posiadaczy smartfonów, a jest to niestety dopiero początek listy z funkcjami zagrożeń mobilnych.

"Rynek urządzeń mobilnych stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało nastąpić zahamowanie popytu na smartfony. W związku z tym należy się spodziewać eskalacji zagrożeń na mobilne systemy operacyjne, głównie w postaci szkodliwego oprogramowania" - mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń, Kaspersky Lab Polska. "Niebezpiecznych aplikacji na smartfony i tablety ciągle przybywa - tylko w ciągu 2011 r. pojawiło się ich więcej niż w ostatnich sześciu latach. Trudno przewidzieć, jakie będą możliwości zagrożeń mobilnych za kilka miesięcy, ale jedno jest pewne - dla przestępców nie istnieją żadne świętości, a infekowanie smartfonów to dla nich bardzo dochodowy interes".

Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=686.

Informację oraz artykuł można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o.
ul. Trawiasta 35
04-607 Warszawa
tel./faks: 801 000 215
tel./faks: 34 390 94 00
http://www.kaspersky.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Internet - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Internet - strona główna | Internet - wiadomości | katalog